fbpx

Bacak Germe Ameliyatı

Home Bacak Germe Ameliyatı

Bacak Germe Ameliyatı

Bacak Germe Ameliyatı Nedir?

Bacak germe ameliyatı, vücutta oluşan bozukluklara karşı bir çözüm olarak önerilmiş etkili bir ameliyattır. Buna göre bacak bölgesinde oluşan sarkmalar, farklı sebeplerden dolayı oluşabilirler ve aynı anlamda hem konfor hem de fiziksel görünüm açısından çeşitli ameliyatlarla fazla derilerin alınması tercih edilebilir.

Bacak Germe Ameliyatı Neden Yapılır?

Bacak germe ameliyatı neden yapılır dediğimizde öncelikle bacak yapısından bahsetmemiz gerekir. Buna göre bacak bölgesinde bulunan kolajenler ve aynı anlamda lif yapıları farklı sebeplerden dolayı bozulma gösterebilmektedir. Bu anlamda bacakta oluşan bu bozulmaların sebebi, şu şekilde sıralanabilir;

 • Hızlı kilo kaybı
 • Hamilelik
 • Yaşlılık

Özellikle kasık bölgesinden bacaklara kadar olan bölgede görülen bu yapısal bozulmalar aynı zamanda vücudun başka bölgelerinde de görülebilmektedir. Bu bölgeler için de ayrı germe ameliyatları düzenlenebilmektedir. Bacak germe ameliyatı, üst bacağın iç kısımlarından başlayarak sarkma olan tüm bölgelerde yağların alınması ve derinin yeniden şekillendirilmesi ile işlemektedir.

Kimler Bacak Germe Ameliyatı Yaptırabilir?

Kimler bacak germe ameliyatı yaptırabilir sorusu genel anlamda kişinin vücut sağlığı yaşı ve germenin yapılma sebebi ile ilgili olacaktır. Buna göre ilk olarak belirtilmesi gereken ilk durum, 18 yaşın altındaki bireylerde estetik operasyonların yalnızca aile izni ile yapılabildiğidir.

Bunun yanında özellikle ameliyat sırasında verilecek olan anesteziye reaksiyon gösterebilecek kişiler, bu ameliyatı yaptıramazlar. Aynı anlamda vücudunun genel durumu ameliyatı kaldıramayabilecek olan kişiler de bu ameliyatı yaptıramazlar. Buna göre ameliyat öncesinde belirli tetkiklerin yapılması, genel muayene düzenlenmesi ve ayrıca detaylı bir sağlık geçmişinin alınması gerekecektir. Böylelikle bacak germe ameliyatı için uygun olup olmadığınız, doktor tarafından belirlenmektedir.

Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bacak germe ameliyatı nasıl yapılır sorusunun genel cevabı, asıl olarak ameliyatta kullanılmakta olan yöntemlere hitaben değişiklik gösterecektir. Bununla birlikte genel bir kanıya varılması adına bacak germe ameliyatında asıl amaçtan bahsetmek de mümkündür.

İlk olarak bacakta görülen yağlanmalar genellikle liposuctionile çözülebilmektedir. Ancak yağlanma yanında sarkmanın olması durumunda, bacak germe ameliyatları gerekli görülmektedir. Bacak germe ameliyatına da genellikle liposuction ile başlanır. Sonrasında ise bacakların belirli bölgelerinden atılan kesilerle birlikte fazla deri alınarak daha estetik bir görünüm elde edilmesi amaçlanır.

Derilerin alınması sırasında genelde kasık bölgesinden kesiler yapılsa da fazlasıyla sarkma olan hastalarda bu durum genital bölgede şekil bozukluklarına yol açabileceğinden uygulanması önerilmemektedir.

Bacak Germe Ameliyatında Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Bacak germe ameliyatlarında kullanılan yöntemler genel anlamda ameliyatın yapılış biçimi açısından farklılık göstermektedir. Buna göre derinin toplanma şekli ve toplandığı yer ya da yağ alma açısından farklı yöntemler önerilmektedir.

Bacak germe ameliyatı yöntemleri, hastanın genel vücut yapısı göz önünde bulundurulurken aynı zamanda sarkmanın boyutu da denkleme katılarak kararlaştırılmaktadır. Bunun yanında zaman zaman hastaların da dilekleri göz önünde bulundurulmaktadır. Böylelikle hastaların da memnun olacağı ve günlük yaşamda kolaylık sağlayacak, etkili ve kalıcı bir bacak germe ameliyatı yapılabilmektedir.

1.      Standart Yöntem

Standart bacak germe ameliyatı özellikle üst bacak bölgesinin yeniden şekillendirilebilmesi adına yapılan uyluk germe ameliyatıolarak bilinir. Bu anlamda fazla deri içerisinde bulunmakta olan yağın ve fazla derinin çıkarılmasıyla işlemektedir. Bu ameliyat genellikle ani gelişen hızlı kilo kayıplarından kaynaklı sarkmalarda kullanılmaktadır. Bu ameliyat prensibinde kullanılmakta olan skar, dikey ve yatay olmak üzere iki şekilde düzenlenmektedir.

2.      Medial Yöntem

Medial bacak germe ameliyatı ise, standart prosedürden bazı yönleri ile farklılıklar göstermektedir. Bu anlamda yine aynı şekilde iç bacakta bulunan fazla yağların ve derilerin alınması için yapılsa da, standart uyluk ameliyatlarından farklı olarak yatay bir şekilde kesim yapılır ve yağ hilal biçiminde çıkarılır.

Böylelikle iki ameliyat yönteminde de farklı biçimlerde yaklaşılsa da hastanın en iyi biçimde istediği görünümü alabilmesi adına bir yaklaşım sergilenerek sağlıklı bir vücuda ve güzellik standartları açısından hoş bir görünüme kavuşulabilmektedir.

Bacak Germe Ameliyatından Önce Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Bacak germe ameliyatı öncesinde bilinmesi gerekenler genel anlamda prosedür olarak görülseler de bazı hastalar için oldukça hayati olabileceklerdir. Buna göre ilk olarak iyi bir doktor bulmanız oldukça önemlidir. Bu anlamda bulduğunuz doktor, alanında uzman ve deneyimli olmalıdır. Böylelikle istediğiniz estetik ameliyatını sağlığınızı tehdit etmeden yerine getirebilecektir. Doktor arayışı sonrasında ise bulduğunuz güvenilir hekiminize ameliyattan tam olarak ne beklediğinizi açık bir şekilde anlatmalısınız.

Bunun yanında detaylı bir sağlık raporunuz ameliyata ve anesteziye karşı herhangi bir olumsuz durum oluşmayacağının kanıtı olsa da aynı zamanda muayeneler de gerekir. Bacak germe ameliyatı öncesinde hangi ilaçları düzenli olarak kullandığınızı da mutlaka doktorunuza söylemeniz gerekir. Bunun yanında ameliyat öncesinde bulunan ilk bir haftada aspirin ya kan sulandırıcı ilaçlar içilemeyeceği gibi aynı zamanda alkol ve sigara tüketimine de son verilmelidir. Bunun yanında ameliyat öncesinde tüketilemeyecekler, şu şekilde sıralanabilir;

 • Yeşil çay
 • Keten tohumu
 • Domates çekirdeği
 • Kiraz sapı

Bacak Germe Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bacak germe ameliyatı sonrasında iyileşme süreci asıl olarak oldukça kolaydır. Buna uygun olarak öncelikle ameliyattan çıktığınızda bacaklarınızın ve kasık bölgenizin uzun bir bandaj ile sarılı olduğundan bahsetmemiz gerekir. Bu bandajlar doktorun belirlediği süre sonunda çıkarılabilseler de aynı zamanda dikişler eriyen türden değil ise, dikişlerin de alınması belirli zaman alacaktır.

Ameliyat sonrasında hızlı hareket etmemeli, spor yapmamalı ve ağır kaldırmamalısınız. Aynı zamanda havuza ya da denize de girmeniz önerilmez. Bacak germe ameliyatı sonrası için ağrılı bir dönem görülmese de hafif ağrılar olabilir. Bu anlamda doktorunuzun verdiği ilaçları kullanmalı ve aynı zamanda yaraları koruyarak enfeksiyon riskini de en aza indirmelisiniz.

Bacak Germe Ameliyatı Riskli Midir?

Bacak germe ameliyatı riskli midir dediğimizde, bu sorunun cevabı her ameliyattan olduğu gibi belirli riskler taşıması ile cevaplandırılabilir. Buna göre doğru doktor seçimi ve ameliyat öncesinde ya da sonrasında kurallara harfiyen uyulması ile birlikte risk olasılıkları en aza indirilebilmektedir.  Buna göre bacak germe ameliyatı riskleri, şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Yaraların iyileşmesinde güçlükler
 • Enfeksiyon
 • Operasyondan memnun kalınmaması
 • Lenf ödem oluşumu
 • Kanama
 • Anesteziye karşı reaksiyon geliştirilmesi
 • Uyuşukluk hissi ve ağrı

Bacak Germe Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Bacak germe ameliyatı genel anlamda kalıcı olarak bilinmektedir. Bununla birlikte bacak germe ameliyatı kalıcı mıdır dediğimizde öncelikle bilmeniz gereken en önemli durum ne kadar yağ dokuları bacak içerisinden alınsa da yine de bir kısmının geride bırakıldığıdır.

Bu anlamda ameliyat sonrasında da germe işleminin kalıcı olması ve bacaklarınızın sıkı kalması için beslenme ve spor programlarının takip edilmesi gerekir. Bununla birlikte özellikle yaşlılıktan kaynaklı olarak zaman zaman derinin tekrar esneyebilme özelliği olduğu da bilinmektedir.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası Ağrı Olur Mu?

Bacak germe ameliyatı başarı şansı oldukça yüksek bir ameliyat olmasıyla birlikte zaman zaman ağrılar görülebilir. Bunun yanında ameliyat sonrasında morluk, uyuşukluk ve hareket etmede zorluklar bir süre normaldir. Bu anlamda tamamen doğal olan bu sorunlar kendiliğinden geçse de sizler de doktorunuz tarafından verilen önerilere uyarak daha hızlı bir gelişme sağlayabilirsiniz. Son olarak oluşan bu problemlerin genel anlamda hafif atlatıldığını da söylemek doğru olacaktır.

Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları Nedir ve Değişme Etkenleri Nelerdir?

Bacak germe ameliyatı fiyatları dediğimizde bu durum asıl olarak pek çok farklı etkene bağlı olarak değişiklikler gösterebilecek niteliktedir. Bu duruma uygun olarak öncelikle klinik ya da hastane seçeneklerinizin kendilerine özgü farklı fiyatlandırmaları olabileceğini söyleyebiliriz. Bunun yanında seçtiğiniz doktorlar da farklı fiyatlar verebilmektedir.

Ek olarak bacak germenin yapılacağı yöntem, ek malzeme ve ihtiyaçlar, yani genel anlamda sarkmanın boyutu ve tedavi süreci de fiyatlandırmada değişiklik yaratabilecek unsurlar arasında yer almaktadır.

Ameliyatsız Bacak Germe Mümkün Müdür?

Ameliyatsız bacak germe yapılır mı denildiğinde bu işlem asıl olarak yalnızca liposuctiona işaret edecektir. Liposuction yağların kırılması ve alınması için etkili bir yöntem olsa da bacaktaki fazla deriden yani bu anlamda sarkmalardan kurtulmaz. Bu sebeple sarkmaları olan hastaların bacak germe ameliyatları yaptırması önerilir.

Ek olarak farklı yöntemlerde ortaya atılabilir ancak bu yöntemler etkili olarak görülmemelerinin yanında aynı şekilde kalıcılıkları olmayan yöntemlerdir. Bu nedenle de ameliyat kadar güven vermezler. Ameliyat ise kısa bir operasyon ile birlikte uzun bir süre boyunca sarkmalardan sizi kurtaracağı için özellikle tercih edilen tek yöntem olarak öne çıkar.