fbpx

Badem Göz Ameliyatı

Home Badem Göz Ameliyatı

Badem Göz Ameliyatı

Badem Göz Ameliyatı Nedir?

Badem göz ameliyatı, estetik ameliyatlar içerisinde oldukça ilgi çeken ve günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen bir tür olarak öne çıkmaktadır. Tartışmasız etkisi ile birlikte yüzünüzün oldukça hoş ve zarif bir görünüme sahip olmasını sağlayan bu estetik ameliyat, gözün iri görünümünü korumasını sağlayarak alt ve üst kapağının yüzünüzün her iki tarafından yukarı doğru çekilmesi ile işlemektedir. “Badem göz ameliyatı” ismi ise, gözün almış olduğu şekilden gelmektedir. Özellikle günümüzde bu göz şekli oldukça tercih edilmekte ve modern bir görünüm kazandırmaktadır.

Badem göz ameliyatı avantajları ise öncelikle kişinin yüz hatlarını tamamen değişmesi ile öne çıkacaktır. Bununla birlikte yorgun görünümün giderilmesi ve genç bir yapı katması ile de tercih edilen bu ameliyatta istenen badem göz şekli, gözün yanlarından itibaren hafifçe yukarı doğru kalkık olan duruşuna ve iris altında bulunan ince çizgiyle betimlenebilir. Bu anlamda işlem, göz şeklini değiştirmesinin yanında ayrıca göz torbalarının giderilmesinde de rol oynamaktadır.Badem göz estetiği, göz kapağının şekillendirilmesinde yardım etse de göz kapağı kaldırma işleminden ayrılmaktadır.

Badem Göz Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Özellikle kadınlar tarafından tercih edilen badem göz estetiğinin avantajları oldukça fazladır. Buna göre düşük gözlerinizi yükselterek yüzünüze yeni bir şekil vermesi, operasyonun en belirgin avantajları arasındadır. Bunun yanında yaşlı görünümü yok ederek daha genç bir yapı sağlamaktadır. Aynı şekilde göz çevresinde bulunan kırışıklıkları da yok edecektir.

Gözlerin ön plana çıkmasını isteyen kişiler bu operasyonu kullanarak hafif bir makyaj ile birlikte gözlerinin şeklini belli edebilirler. Göz kapağında bulunan sorunlardan da bu ameliyat sayesinde kurtulmanız mümkün kılınmıştır.

Badem Göz Ameliyatı Olabilecek Kişiler

Badem göz ameliyatı yaptıranlar işlemden memnun kalsa da bu ameliyatı yaptırmasında sakınca olabilecek belirli kişiler de bulunacaktır. Bu durum, genel anlamda kişinin genel sağlık durumuna bağlı olabilmektedir. Baden göz ameliyatı kimler yaptırabilir dediğimizde ise karşımıza çıkacak olan liste şu şekilde verilebilir;

  • 18 yaşından büyük, reşit kişiler
  • Ameliyat için verilecek olan anesteziye reaksiyon göstermeyecek olan kişiler
  • Genel sağlık durumu ameliyata elverişli olan kişiler
  • Kronik göz rahatsızlığı olmayan kişiler (göz iltihabı, kornea hastalıkları, oküler yüzey, aşırı göz kuruluğu gibi)

Bu maddeler içerisinde sıralananlar açısından doktor muayeneleri ve tıbbi geçmiş ile birlikte uyumlu bulunan kişiler badem göz ameliyatına uygun olarak görülmektedir.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem göz ameliyatı nasıl yapılır sorusu yöneltildiğinde ilk olarak bu uygulamanın asıl olarak oldukça kolay bir işlem olduğundan bahsetmemiz gerekir. Bununla birlikte ameliyat yaklaşık olarak 30 dakika ve 1 saat arasında sürmektedir.

Ameliyat sırasında genel anestezi değil, lokal anestezi kullanılmaktadır. Buna göre yalnızca göz çevresinde bir uyuşma durumu olduğunu söyleyebiliriz. Uyuşmanın tam olarak etki etmesi bir süre beklendikten sonra ameliyata başlanılmaktadır. Ameliyat süreci ise ilk olarak gözün dış kenarında açılan bir kesim ile başlar. Belirli cerrahi iplikler sayesinde ise göz yukarı doğru hafifçe yükseltilmektedir. Bu işlem askı olarak belirtilmesinin yanında mutlaka sonrasında kemik zarı yardımı ile kalıcılığı sağlanmalıdır. Sonrasında ise göz kenarında açılmış olan kesi dikilerek işlem sonlandırılır. İple badem göz estetiği yaptıranlar ise, işlemden oldukça memnun kalmışlardır, bu anlamda da işlemin oldukça acısız ve ağrısız olduğundan da bahsedebiliriz.

Badem Göz Ameliyatında Kullanılmakta Olan Yöntemler

Badem göz ameliyatında kullanılan yöntemlerkonusuna gelecek olursak iki farklı teknik öne çıkmaktadır. Hastanın istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda badem göz estetiği için kullanılacak olan teknik belirlenmektedir. Bu anlamda cerrahi olarak yapılabildiği gibi ameliyatsız olarak da sürdürülebilen bu işlem, her iki teknikte de kesin sonuçlar vermesinin yanında oldukça kolay ve hastalar açısından acısız olarak değerlendirilmektedir.

Ameliyat öncesinde doktorunuzla konuşarak ameliyatın detayları ve hangi yöntemin sizin için daha uygun olacağı hakkında detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

1.      Cerrahi Yöntem

Badem göz estetiği için en çok kullanılan yöntem cerrahi yöntemdir. Bahsedildiği üzere lokal anestezi tercih edilse de zaman zaman hastalar açısından genel anestezi de uygulanabilmektedir. Uygulama, göz çevresinde açılan kesiler ile birlikte göz bağları ve kaslarının serbest bırakılmasını hedefler. Sonrasında ise göz kapağı kaldırılarak istenen göz şekli elde edilir.

Hasta işlem sırasında anestezi sayesinde herhangi bir acı hissetmemektedir. Bunun yanında işlem yaklaşık olarak 1 saat sürecektir. Cerrahi yöntemin daha çok tercih edilmesinin sebebi ise, daha kalıcı olarak görülmesidir. Bununla birlikte işlemden sonra, ameliyatsız yönteme kıyasla dikkat etmeniz gerekli olan daha fazla madde bulunacağını da ekleyebiliriz.

2.      Ameliyatsız Yöntem

Ameliyatsız badem göz estetiği, ip askı olarak ya da Fransız askı olarak da tanımlanabilmektedir. Cerrahi yöntemden farklı olarak ameliyatsız yöntemde bir kesi açılmamaktadır. PDO ismi ile bilinmekte olan cerrahi ipler sayesinde göz badem şeklini alacak biçimde yukarı doğru kaldırılmaktadır. Göze istenilen şekil verildikten sonra ise PDO medikal ipleri göz civarında uygun olarak görülen bir noktaya sabitlenerek işlem tamamlanmaktadır.

Ameliyatsız yöntem genellikle 45 dakika civarında sürmektedir. Cerrahi yöntemden farklı olarak bu işlem, özellikle botox ya da dolgu gibi farklı estetik işlemleri ile birlikte kullanıldığı zaman daha iyi bir şekilde etki etmekte ve kalıcılığı uzamaktadır. Bu yöntem genellikle ameliyat olmak istemeyen ve işlemin daha basit olmasını dileyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Badem Göz Ameliyatı Öncesi

Badem göz ameliyatı öncesi özellikle önemli bir nokta olacaktır. Buna göre ameliyatınız için mutlaka uzman bir klinikten ve alanında deneyimli profesyonel doktorlardan yardım almanız gerekecektir. Doğru bir sağlık merkezi ya da doktor seçimi yapılmadığı takdirde işlemin etkisi olmayabilir ya da olması gerekenden daha kısa süre içerisinde bozulabilir.

Bununla birlikte hekiminizi seçtikten sonra mutlaka detaylı bir muayene gerekecektir. Yüz hatlarınız, doktorunuz tarafından incelenmekte ve buna bağlı olarak da badem göz ameliyatının nasıl ve hangi düzeyde yapılacağına karar verilmektedir. Bu noktada hastaların görevi ise doktorlarla açık bir iletişim sağlayarak isteklerin en iyi şekilde aktarıldığından emin olmaktır.

Uygulamanın olacağı gün kliniğe gelmeden önce makyaj yapmaktan da kaçınmanız gerekir. Aynı şekilde yüzünüzü iyi bir şekilde temizlemeniz de önemlidir. Operasyon sonrasında yüzünüze değmeden giyebileceğiniz açık yakaya sahip kıyafetleri de tercih edebilirsiniz.

Badem Göz Ameliyatı Sonrasında İyileşme Süreci

Badem göz ameliyatı sonrası mutlaka dikkatli olmanız gerekecektir. Buna hitaben de birkaç nokta öne çıkar. İlk olarak ameliyat sonrasında yüzünüz hassas olacağı için makyaj yapmamalı, kozmetik ürünleri ile temizlememeli yani temizleme jeli, tonik ve krem kullanmamalısınız. Bununla birlikte bölgenin en iyi şekilde korunabilmesi adına çok soğuk ya da çok sıcak alanlardan da kaçınmalısınız ve yalnızca doktorunuz tarafından tavsiye edilmiş olan antibiyotik ve ağrı kesicileri kullanmalısınız.

Bunların yanında ağır sporlardan kaçınmalı ve yüzünüzü olası darbelerden korumalısınız. Aynı şekilde yüz kaslarınızı zorlayabilecek katı yiyeceklerinde yenilmemesi önerilmektedir. Son olarak operasyon sonrasında deniz ya da havuza girmekten kaçınmalısınız. Böylelikle yüzünüz ve göz çevreniz olması gerektiği gibi iyileşebilecek ve farkı olumsuz durumlardan etkilenmeyecektir.

Badem Göz Ameliyatı Kalıcılığı

Badem göz kalıcı mı sorusu, badem göz estetiği yaptırmak isteyen kişilerin aklına olan en önemli sorulardan biridir. Bu anlamda badem göz ameliyatı kalıcılığı işlemin yürütüldüğü yönteme uygun olarak da değişiklik gösterebilir niteliktedir.

Buna göre cerrahi yöntem ile yapılan badem göz operasyonları, hem oldukça doğal sonuçlar elde eder hem de kalıcıdır. Buna göre tekrar yaptırmanıza gerek olmasa da işlem dilediğiniz takdirde tekrarlanabilmektedir.

Ameliyatsız yöntem ile yürütülen badem göz ameliyatı ise cerrahi yönteme göre daha az kalıcıdır. Buna göre badem göz ameliyatının ömrü 3 ya da 4 yıl arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanında ameliyatın etkisi geçtikten sonra tekrar yaptırmanız da mümkündür ancak bunun için öncelikle doktorunuza danışmanız gerekir. Daha az kalıcı bir yöntem olarak memnun kalınmadığı takdirde işlem kolaylıkla tersine çevrilebilir. Bu anlamda iplerin çıkartılabileceğinden de bahsedebiliriz.

Badem Göz Ameliyatı Fiyatları

Badem göz ameliyatı fiyatları ise elbette öncelikle seçmiş olduğunuz kliniğe ve doktora göre değişiklik gösterebilecektir. Bununla birlikte doktorunuzun ve sizin tercih ettiğiniz ameliyat yöntemi de badem göz estetiği fiyatı içerisinde oynamalara sebep olabilmektedir.