fbpx

Karın Germe Ameliyatı

Home Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatı, vücudun karın bölgesinde meydana gelen bir takım bozukluk ve sarkmalara karşı önerilmiştir. Karın bölgesinden kilo alma özellikle şikayet edilen bir durum olarak en etkili çözümü de farklı ameliyatlar değil, karın germe ile hem fazla yağların hem de fazla derinin alınması olacaktır.

Karın Germe Ameliyatı Neden Yapılır?

Karın germe ameliyatı neden yapılır dediğimizde öncelikle bilmeniz gereken durum, karın ameliyatlarının yapılmasına sebep olan bozuklukların ve sarkmaların genellikle yaşlılık, ani ve aşırı kilo alma ya da verme ve hamilelik dönemleri olacaktır. Vücudun tüm hormonları değiştiği gibi aynı zamanda karın bölgesinde de deri gerilmektedir.

Özellikle hamilelik sonrasında çoğu kadın karnının daha gevşek durduğunu hissedecektir. Bu anlamda da karın germe ameliyatları, bu fazla derileri ve yağları almayı amaçlayan bir ameliyattır. Böylelikle deri daha genç ve esnek bir görünüme kavuşacaktır.

Kimler Karın Germe Ameliyatı Yaptırabilir?

Kimler karın germe ameliyatı yaptırabilir dediğimizde bu konu birçok farklılık oluştursa da asıl olarak tüm maddelemeler aynı kapıya dayanacaktır. Açıklamak gerekirse; hiçbir estetik ameliyat öncelikle 18 yaşını geçmemiş kişilere yapılamamaktadır. Bunun yanında kişinin genel vücut durumu da bir etkendir. Eğer kişinin bünyesi ameliyatı ya da anesteziyi kaldıramayacak durumdaysa, estetik ameliyatlar söz konusu olamaz.

Bu anlamda, ameliyat olmadan önce doktorunuza danıştığınızda sizlerden detaylı bir sağlık geçmişi raporu istenecektir. Bunun yanında farklı muayeneler ve testler de istenebilmektedir. Bu durum genel anlamda sizin ameliyat için ne derecede uyumlu olduğunuzu ölçmektedir. Doktorunuzun sonuçlarınızı incelemesiyle birlikte ameliyat içerisinde kullanılabilecek olan tüm ilaç ya da oluşabilecek durumlara karşı bir reaksiyon oluşturma riskiniz yok ise ameliyatınız için bir gün belirlenebilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır dediğimizde ise karın germe ameliyatları genel anlamda belirli ve farklı yöntemlere dayandırılarak uygulanmaktadır. Buna göre farklı yöntemler, ameliyatın uygulanış şeklini belirleseler de, tüm vücudunuzda uygulanabilecek germe ameliyatlarında asıl olarak klasik bir amaç ile yola çıkılmaktadır.

Karın bölgesinde görülen yağlanmalar genellikle liposuction yardımı ile çekilebilmektedir. Bununla birlikte bilmeniz gereken en önemli durum, sarkmalar olması haline liposuction işleminin tek başına yeterli olmayacağıdır. Buna rağmen germe ameliyatlarına da genel olarak liposuction ile başlanır. Böylelikle bölgede bulunan fazla yağlardan kurtularak germe işlemi için uygun bir alan hazırlanır. Liposuction işlemi sonrasında karının alt duvarına atılan kesilerle birlikte sarkmış ya da çatlamış deri onarıldıktan sonra fazla deri toplanmaya başlar. Böylelikle ameliyat sonrasında orantılı bir vücuda sahip olursunuz.

Karın Germe Ameliyatında Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Karın germe ameliyatlarında kullanılan yöntemler ameliyatın nasıl yapılacağını ve hangi tekniğin uygulanacağını belirtir niteliktedir. Aynı şekilde derinin nasıl toplanacağı ve yağ alma işlemleri açısından farklılıklar görülecektir. Karın germe ameliyatı yöntemleri, hastanın vücudunun biçimi ve ayrıca sarkmanın ne derecede olduğuna uygun olarak bir hesaplama sonucunda hangisinin kullanılacağına ulaşılan durumlardır.

1.      Mini Karın Germe Estetiği

Mini karın germe estetiği genellikle karın kaslarının fazla bozulmadığı durumlarda kullanılmaktadır. Bununla birlikte deri fazlalığı göbek altında ise bu işlemin uygulanması daha makul görülmektedir. Normal karın estetiklerine göre daha küçük bir kesi atıldığından ismindeki “mini” sözcüğü gelmektedir. Bu işlemde göbek deliği etrafına kesi atılmaz ve yeri değiştirmez onun yerine alt kısımda bulunan fazlalık deri alınır. Son olarak bel bölgesine liposuction uygulanır.

2.      İzsiz Karın Germe Estetiği

İzsiz karın germe estetiği ise genellikle küçük seviyelerde sarkma görülen hastalara uygulanmaktadır. Bunun yanında deride çok fazla çatlak bulunmayan, deri sarkması aşırı olmayan ya da doğum sonrasında yalnızca kaslar üzerinde deforme bulunan hastalarda kullanılabilir. Göbek deliğinden girilerek kaslar onarılır ve vaser liposuction uygulanır. Fazla derisi olan hastalarda bu yöntem uygulanamamaktadır.

Karın Germe Ameliyatından Önce Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Karın germe ameliyatı öncesinde bilinmesi gerekenler dediğimizde bu konu birçok farklı hasta için oldukça önemli maddeler içerecektir. Bu anlamda ilk olarak iyi bir doktor bulmanız bir hayli önemli olacaktır. Bulduğunuz doktor, işinde uzman ve tecrübeli olduğu kadar aynı zamanda sizin de güvenebileceğiniz biri olmalıdır. Böylelikle arzu ettiğiniz estetik ameliyatını yerine getirirken aynı zamanda sizin çıkarlarınızı düşünecek ve sağlığınızı tehdit etmeyecek bir doktor ile çalışmış olursunuz. Hekiminize ameliyattan ne beklediğinizi ve yeni ideal vücut biçiminizi açıklamalısınız. Böylelikle vücudunuz el verdiği sürece istediğiniz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Tüm bunların yanında bahsedildiği üzere ameliyat öncesinde detaylı sağlık raporunuz ameliyata ve anesteziye karşı reaksiyon göstermemeniz için istenecek ve ayrıca belirli muayeneler de gerekecektir. Karın germe ameliyatı öncesinde hangi ilaçları düzenli bir şekilde kullandığınızı doktorunuza söylemeniz gerekir. Bunun yanında ameliyat öncesinde bir hafta aspirin ya kan sulandırıcı ilaçlar içemezsiniz. Bunun yanında aynı anlamda alkol ve sigara tüketimi de tasvip edilmemektedir. Bunun yanında ameliyat öncesinde bazı bitkileri de tüketemeyebilirsiniz. Bunlar şu biçimde sıralanabilir;

 • Yeşil çay
 • Keten tohumu
 • Domates çekirdeği
 • Kiraz sapı

Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Karın germe ameliyatı sonrasında iyileşme süreci genel anlamda oldukça basit olarak bildirilmiştir. Ameliyattan çıktığınızda karın bölgenizin bir bandaj ile sarılı olacağını bilmeniz gerekir. Bu bandajlar yaklaşık 1 hafta sonra çıkarılır. Bunun yanında dikişleriniz de belirli bir süre sonunda alınır ve böylece iyileşme süreci tam olarak başlar.

Ameliyat sonrasında belirli bir süre zarfına ani hareketler yapmamalı ve ağır kaldırmamalısınız. Buna uygun olarak spor yapmanız da önerilmez. Aynı anlamda güneşe karşı hassa solan cildinizi korumalı ve havuza ya da denize girmemelisiniz. Doktorunuzun verdiği ağrı kesicileri ya da ek ilaçları da düzenli olarak kullanmanız gerekir.

Karın Germe Ameliyatı Riskli Midir?

Karın germe ameliyatı riskli midir dediğimizde, her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da zaman zaman belirli risklerin görülebileceğini söyleyebiliriz. Bu noktada ameliyat öncesinde iyi bir doktor seçerek ve ayrıca verilen kurallara ameliyat sonrasında uyarak riskleri minimum düzeye indirebilirsiniz. Buna göre Karın germe ameliyatı riskleri, şöyle verilebilir;

 • Yaraların yavaş iyileşmesi
 • Enfeksiyon riski
 • Ödem oluşması
 • Aşırı kanama
 • Anesteziye karşı reaksiyon oluşması
 • Uyuşukluk hissi
 • Ağrı
 • Ameliyattan memnun kalmama

Karın Germe Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Karın germe ameliyatı kalıcı mıdır dediğimizde öncelikle bilmeniz gereken, yağ dokularının alındığı ve derilerin gerdirildiği bu ameliyat sonrasında dikkatli bir program izlenmediği sürece tekrar yağ tabakaları oluşabileceğidir. Bu sebeple de ameliyat sonrasında da beslenmenize ve hareketlerinize dikkat etmeniz gerekecektir. Bunun yanında yaşlanma sebebiyle germe ameliyatlarında gerdirilen derinin tekrar esneyebileceği de bilinmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Ağrı Olur Mu?

Karın germe ameliyatı sonrası ağrı zaman zaman gelişebilmektedir. Bu anlamda bu ağrılar minimal düzeydedir ve doktorunuzun önermiş olduğu ağrı kesiciler ile giderilebilir. Bunun yanında bölgede morluk, uyuşukluk ve hareket kabiliyetinin kısıtlanması da görülebilmektedir. Bu durumlar zaman içerisinde kendiliğinden yok olmaktadır.  Bu anlamda karın germe ameliyatı sonrası ağrı olur mu dediğimizde bu sorunun cevabı evet olsa da ağrı geçici ve hafiftir aynı zamanda düzenli ilaç kullanımı ile engellenebilir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları Nedir ve Değişme Etkenleri Nelerdir?

Karın germe ameliyatı fiyatları pek çok farklı açıdan değişebilecek bir konudur. Buna göre ilk olarak seçmiş olduğunuz klinik ya da hastaneler germe ameliyatlarının bölgesi ya da yapılma şekline uygun olarak bir fiyatlandırma verebilmektedir. Aynı anlamda doktorlar da bu şekilde bir fiyat tablosu çıkarabilmektedir. Bu anlamda doktor tercihlerinizde hem sizin için hem de bütçenin için uygun bir doktorda karar kılabilirsiniz.

Bunun yanında aynı şekilde yapılacak olan ameliyatta izlenecek yönteme uygun olarak da bir fiyat değişikliği görülebilmektedir. Bu anlamda germe ameliyatı fiyatı doktorunuzun uygun bulduğu ya da sizin isteklerinize uyan yönteme göre de farklı bir hal alacaktır.

Ameliyatsız Karın Germe Mümkün Müdür?

Ameliyatsız karın germe yapılır mı  sorusu ilk olarak liposuction işlemini anlatmak adına sorulabilir. Ancak bilmeniz gereken en önemli durum da liposuction yağ alma amacıyla hareket etse de fazla derilerden kurtulmamaktadır. Bu sebeple de sarkmalara bir çare olarak görülmez.

Ameliyatsız bir biçimde gergin bir cilde sahip olmak için çeşitli ek yöntemler de verilebilse de bu yöntemler her zaman etkili değildir. Bunun yanında kalıcılık da vaat etmezler. Bu sebeple de hızlı ve kesin bir çözüm olan ameliyat tercih edilmektedir.