fbpx

Kaş Ekimi

Home Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Nedir?

Kaşlar, en genel anlamda yüzümüz biçimini yansıtan ve aynı zamanda mimikleri belirterek düzgün ve orantılı bir görünüm oluşturan önemli bir parçadır. Buna bağlı olarak kaşlarınızın düzgün bir biçimde olması sayesinde hoş ve estetik açıdan güzellik standartlarına uyacak bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Bununla birlikte kimi zaman bazı kişilerin kaşları farklı sebeplerden dolayı dökülebilir ya da seyrek olabilir. Bu durumun makyaj içerikli çözümleri ya da doğal yolları olsa da bunlar kalıcı ya da etkili olmayabilirler. Bu sırada da kaş ekimi süreci ortaya çıkacaktır. Farklı yöntemler sayesinde uygulanmakta kaş ekme süreci oldukça kolay bir işlem olmasının yanında kişiye oldukça farklı ve hoş görünüm sağlayacak bir kriterdir.

Bununla birlikte kaş ekimi yaptıranların yorumları genel anlamda oldukça olumlu seyretmektedir. Bu anlamda kaş ekimi yaptırarak yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkarabilir ve her farklı şekilde bir bütünlük sağlayacak bu önemli parçaya iyi bakabilirsiniz.

Kaş Ekimi Neden Yapılır?

Kaş ekimi neden yapılır dediğimizde ise bu durumun asıl olarak tek bir önemli sebebi ortaya çıkacaktır. Bu da bahsedildiği üzere seyrek kaşları bulunan ya da çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak kaşları dökülen kişilere bir çözüm üretmektir.

Kaş ekimi sayesinde kaşlarınıza ideal bir görünüm verebilirsiniz. Bu anlamda sürekli bir biçimde makyaj yapmak zorunda da kalmazsınız ve yüzünüz her haliyle estetik bir görünüşe sahip olur. Saç ekimi ve sakal bıyık ekimi gibi yöntemler de mevcutken, kaş ekimi içlerinde en önemli olanlarından biridir. Bu sebeple de iyi bir şekilde yürütülmesi ve sonucun göze hoş gelecek bir biçimde olması gerekmektedir. Böylelikle yüzünüzün olması gerektiği gibi, doğal ve güzel görünümünü sağlayabilirsiniz.

Kimler Kaş Ekimi Yaptırabilir?

Kimler kaş ekimi yaptırabilir dediğimizde bu durum için belirlenmiş bir cinsiyet ya da yaş bulunmamaktadır. Bu anlamda önceleri genellikle kadınlarda başlayan bu yöntemin günümüzde erkekler için de uygun fırsatlar sunduğunu söyleyebiliriz.

Ancak tüm bunlarla birlikte dikkat edilmesi gerekli olan en öncelikli konu bu işlem yapılmadan önce hangi hastalıklarınızın bulunduğunu ya da hangi ilaçları düzenli olarak kullandığınızı doktorunuza söylemenizdir. Böylelikle kaş ekimi yaptırabilecek kişileri şu şekilde vermek de mümkün olacaktır;

 • Alkol ve uyuşturucu madde kullanmayan kişiler
 • Hamile olmayan kadınlar
 • Emzirmeyen kadınlar
 • Anestezi sebebiyle reaksiyon göstermeyecek kişiler
 • Kan sulandırıcı ilaç kullanmayan kişiler
 • Ameliyata mani bir hastalığı olmayan kişiler

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi nasıl yapılır dediğimizde asıl olarak yapay kaş ekimi adı ile geçen bu durum için genelde “FUE Tekniği” isminde bir yöntem kullanılmaktadır. Ancak bunun yanında elbette farklı yöntemler de öne çıkabilmektedir.

Uygulamanın işleyişi ise öncelikle belirlenen donör bölgeden saç köklerinin yönteme göre değişecek şekilde farklı biçimlerde alınmasıdır. Sonrasında özel bir solüsyonda bekletilerek kullanıma hazır hale gelen saç köklerinin kaş bölgesine ekimleri işlenmektedir. Bu ekim yapılırken en önemli olan durum ise kaşların yeni biçiminin oldukça iyi ve memnun kalınacak şekilde belirlenmiş olmasıdır.

Kaş ekimi ne kadar sürer sorusunun cevabı ise yaklaşık olarak 3 ya da 4 saat olacaktır. Bu anlamda saç ekiminden farklı olarak görülen kaş ekimi, daha ince ve detaylı bir biçimde yapılmaktadır. Kaşlar olması gerektiği yönden çıkacak şekilde yerleştirilmeli ve aynı zamanda kaş bölgesinde yeni saç köklerinin yerleştirileceği kanalların açılmasına da dikkat edilmelidir.

Kaş Ekimi İçin Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Kaş ekimi için kullanılan yöntemler genel anlamda kendi içlerinde farklılık göstereceklerdir. Bu anlamda hangi bölgeden nasıl saç kökü alınacağı, kanalların hangi malzemelerle açılacağı ve aynı anlamda kaş ekiminin nasıl yapılacağına uygun olarak teknikler ve çalışma prensipleri değişebilir özellikler göstermektedir. Buna göre en çok ortaya atılan yöntemler, DHI Tekniği ve FUE Tekniği olacaktır.

1.      FUE Tekniği

İlk olarak greft yani saç kökü hesaplaması ile başlayan FUE yöntemi, ense kökünden toplanmakta olan greftler ile devam etmektedir. Greftler toplandıktan hemen sonra özel bir solüsyon içerisinde bekletilmektedir. Kaşta kanal açılabilmesi için ise micro motor ya da manuel punchyöntemleri uygulanır ve alınan greftler uzama yönüne odaklı olacak ve iyi bir şekilde kaş çıkması sağlanacak şekilde ekilir.

2.      DHI Tekniği

DHI yöntemi ise ense dışında farklı bölgelerden de saç kökü alınması ile ilerleyebilir. Bu yöntemde de özel bir solüsyonda saç kökleri bekletilmektedir. Sonrasında ise choi adı verilen kalem şeklindeki bir cihaz sayesinde ekimler yapılmaktadır. Bu kalem ucundaki özel bir iğne bulundurması ile birlikte DHI yöntemini öne çıkarmaktadır.

Kaş Ekimi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kaş ekimi öncesinde dikkat edilmesi gerekenler ise oldukça önemli bir konsepttir. Buna göre öncelikle ayrıntılı bir test ve muayene gerekmektedir. Bu anlamda kişilerin doğru bir ameliyat geçirebilmesi, ameliyat sırasında ya da sonrasında sorunlarla karşılaşılmaması adına bu testler oldukça büyük öneme sahiptir.

Bunlar sonrasında ise ameliyat öncesinde alkol ya da tütün maddesi kullanımının 2 haftalık süreçte bırakılması gerekir. Bu durum direkt olarak bu tarz olumsuz maddelerin iyileşme sürecinde zarar verebilme riski olması ile ilgilidir.

Son olarak doktorunuza kullandığınız her türlü ilacın bir listesini vermeli ve aynı anlamda ameliyat öncesindeki bir haftada aspirin ve kan sulandırıcı ilaçları bırakmalısınız. Böylelikle ameliyat için hazır olabilirsiniz. Bununla birlikte ek olarak kalan tek konu yeni kaş şeklinizi belirlemek olacaktır.

Kaş Ekimi Sonrasında İyileşme Süreci

En iyi kaş ekimi için doktorunuzla görüştükten ve ameliyat olduktan sonra da dikkat etmeniz gereken durumlar olacaktır. Buna göre ilk olarak ameliyat sonrasında şapka, bandana, gözlük gibi herhangi bir kıyafet ya da takının kaşlarınıza değmemesi gerekir. Bu anlamda yeni ekilen kaşlar oldukça hassas olacaktır. Aynı anlamda bu işlem sonrasında bandajlama da yapılmaz. Bunun sebebi ise kaşların bandaja takılarak kopabilmesidir.

Sonrasında ise 1 ya da iki gün olacak şekilde kaşlarınıza su değdirmemeniz gerekmektedir. Bu durum genel olarak kaşların sağlığı ve tutunmaları ile ilgilidir. Aynı şekilde sabun, yüz temizleyici jeller, krem ya da tonik gibi kozmetik ürünlerinin de kaşa değdirilmemesi gerekecektir.Herhangi bir kimyasal madde ya da yağ kaşlara değmemelidir.

Kaş ekimi sonrasında iyileşme süreci, yıkamama fazı geçirildikten sonra yıkama işlemlerinin dairesel hareketlerle yapılması ve aynı zamanda bastırılmamasını içerecektir.Son olarak yara oluşmuş kısımlara bakım için doktorunuzla konuşabilirsiniz. Birkaç haftalık süre içerisinde ayrıca kaşları taramanız ya da şekillendirmeye çalışmanız da risk oluşturabilmektedir.

Kaş EkimiSonrasında Kaşlar Nasıl Olur?

Kaş ekiminden sonra kaşlar dökülür mü sorusu, bu işlemi yaptırmak isteyen birçok kişinin aklındadır. Bu anlamda bu soruya kesin bir cevap vermek gerekirse hayır diyebiliriz. Ancak sonuçtan memnun kalmadığınız ya da daha fazla ekim istediğiniz durumlarda kaş ekimi tekrarlanabilir olacaktır. Bunun yanında kaşlara yeniden ekim yapılabilmesi adına öncelikle 1 ya da 2 yıllık bir sürecin geçmesi gerekir. Bu anlamda ilk ekim işleminin tamamen iyileşme sürecini tamamlaması beklenir diyebiliriz.

Bunun yanında kaş ekiminden sonra kaşlar beyazlar mı sorusu da gündeme gelecektir. Bu anlamda kaşlar, kendi bedeninizin bir parçası olarak saçlarınız beyazladıkça beyazlamaya başlayabilir. Buna bir çözüm olarak yeterli süre geçtikten ve iyileşme süreci tam olarak tamamlandıktan sonra kaşlarınızı kalıcı ya da yarı kalıcı boyalarla boyayabilmeniz öne çıkacaktır.

Kıl tekniği ile kaş ekimi hakkında sorulan bir diğer soru da kaş ekimi kalıcı mıdır olacaktır. Kaşlarınıza gereken önemi göstererek iyi baktığınız takdirde yeni kaşlar tamamen kalıcı olmaktadır. Bununla birlikte ek olarak kaşların bakımı için doktorlarınızdan öneriler alabileceğinizi de eklememiz gerekecektir.

Kaş Ekimi Fiyatları Nasıldır ve Neye Göre Değişiklik Gösterir?

Kaş ekimi fiyatları dediğimizde asıl olarak bu işlemlerin fiyatlarında değişikliğe yol açabilecek farklı durumlar öne çıkacaktır. Bu anlamda farklı kriterlerden hareketle kaş ekimlerinde fiyat tablosu farklılıkları görülebilmektedir. Kaş ekimi fiyatları şu değişkenlere göre farklılaşabilir;

 • Uzman doktor seçimi
 • Hastane ya da klinik seçimi
 • Ekilecek kaş miktarı
 • Uygulanacak yöntem
 • Malzemeler
 • Testler
 • Muayeneler

Bunlarla birlikte direkt olarak kaş ekimlerinde uzman bir doktor tercih etmenizin öneminden bahsedebiliriz. Alanında deneyimli bir doktor sayesinde kaş ekimi sırasında ya da sonrasında sorunlarla karşılaşma riskiniz minimum olmaktadır. Aynı şekilde ne kadar alanında uzman bir doktor gerekse de fiyatı uygun olan doktorlara da bakabilir ve görüşebilirsiniz.