fbpx

Kombine Estetik

Home Kombine Estetik

Kombine Estetik

Kombine Estetik Nedir?

Kombine estetik genel anlamda birden fazla estetik işleminin aynı ameliyat içerisinde yapılmasına verilen isimdir. Buna göre ilk olarak bu ameliyatların belirli avantaj ve dezavantajları olabileceğinden de bahsedebiliriz. Ancak her anlamda, farklı estetik ameliyatları yaptırmak istediğinizde yalnızca bir kez bıçak altına yatmış olursunuz. Böylelikle yapılabilecek olan pek çok farklı estetik ameliyat eş zamanlı olarak gerçekleştirilerek ameliyattan çıktıktan sonra tamamen yeni biri olmanıza da yarar sağlayacaktır.

Kombine Estetik Neden Yapılır?

Kombine estetik neden yapılır dediğimizde ise bu işlemin yapılma sebebi genel anlamda birden fazla estetik ameliyat gereksinimidir. Örneğin liposuction ve germe ameliyatlarının bir arada yapılması oldukça mantıklı bir seçenek olabilir. Bunun yanında burun ameliyatları ve Hollywood yanağı uygulaması da böylelikle bir arada yapılabilir hale gelir.

Vücudunuzda ya da yüzünüzde rahatsız olduğunuz unsurların yalnızca tek bir uygulamada aradan çıkması için kombine estetikler tercih edilecektir. Böylelikle iyileşmeyi bekleyerek sonrasında yine ameliyat olmanız ve tekrar bir iyileşme sürecine girmenize gerek kalmaz. Dilediğiniz birkaç uygulama, birbiri ile uyum içerisinde olduğu ve birbirlerini engellemeyeceği sürece tek bir ameliyat içerisinde birlikte yapılabilir hale gelir.

Kombine Estetik İşlemleri Nelerdir?

Kombine estetik işlemleri nelerdir dediğimizde bir arada yapılabilecek işlemleri anlatmış oluruz. Bu anlamda en çok tercih edilen kombine estetik işlemleri, yüzünüz ve vücudunuz için olmak üzere iki ayrı kategoride incelenebilmektedir. Buna göre ilk olarak yüz için kombine estetik uygulamaları şu şekilde verilebilir;

 • Burun estetiği ve yağ enjeksiyonu
 • Burun estetiği ve çene estetiği
 • Burun estetiği ve kulak estetiği
 • Yüz germe, göz kapağı estetiği ve boyun germe

Bu işlemler, bir arada yapılabilecek işlemleri sembolize etmektedir. Bununla birlikte vücut kombine estetikleri ise şu şekilde verilebilmektedir;

 • Meme estetikleri ve liposuction uygulamaları
 • Kol germe ve meme estetiği
 • Karın germe ve bacak germe estetikleri
 • Meme estetiği ve karın germe uygulaması
 • Liposuction ve kalça yağ enjeksiyonu
 • Karın germe ve liposuction

Verilen bu işlemlerin yanında ayrıca yüz-vücut kombine estetikler de yapılabilmektedir. Bu anlamda hem yüzünüz hem de vücudunuz için iki ayrı estetik ameliyatını da tek bir operasyon ile yaptırabilirsiniz.

Kombine Estetik Yapılabilmesi İçin Neler Gerekir?

Kombine estetik yapılabilmesi için birkaç özelliğe sahip olmanız gerekecektir. Böylelikle ameliyat için uygun olup olmadığınız anlaşılabilir. Buna göre ilk önce ameliyat yapılacak olan kişinin kan tahlilleri ve diğer test sonuçlarının ameliyata uygunluğunu kanıtlaması gerekecektir. Aynı anlamda anestezi ya da ameliyatta kullanılacak herhangi bir şeye karşı alerjik ya da farklı bir reaksiyon geçirilme tehlikesi bulunmaması gerekir.

İki farklı ameliyatın hangi sıra ile yapılacağına ise doktorlar karar vermektedir. Bu durum tamamen ameliyat sırasındaki özen ve rahatlığın sağlanması ile ilgilidir. Son olarak kronik hastalığı olan kişilerin de bu ameliyata girmesine izin verilmemektedir.

Kombine Estetik Nasıl Yapılır?

Kombine estetik nasıl yapılır dediğimizde öncelikle hangi iki estetik ameliyatın sürdürüleceği doktor ve hastalar iş birliği ile karar kılınır. Sonrasında ise ameliyat süreci planlanır. Buna göre seçilmiş olan iki ameliyatın hangi sıra ile yapılacağına karar verilir. Bunun yanında ameliyatların birbirlerini engellememesi ve bir ameliyatın diğeri için tehlike ya da rahatsızlık durumu oluşturmaması gerekecektir.

Ameliyata girdiğinizde belirlenen iki ameliyat sırası ile uygulanır. Ameliyatların nasıl yapılacağı ise tamamen seçtiğiniz ameliyatlarla ilgilidir. Buna göre liposuctionda, germe ameliyatları da farklı ameliyatlar da birbirinden farklı teknikler kullanılarak vücudun farklı bölgelerine yapılabilmektedir.

Böylelikle hastaların olabilecek en kısa sürede en iyi sonuçları alması amaçlanmaktadır.

Kombine Estetik Avantajları Nelerdir?

Kombine estetik avantajları içerisinde birçok madde sıralanabilir. Bu anlamda bu maddeler, doğrudan doğruya kişi ve iyileşme süreci ile ilgili olacaktır. Kombine estetik faydaları, şu şekilde bir liste içerisinde verilebilmektedir;

 • İyileşme sürecini kısaltmak
 • Aynı anda birden fazla estetik ameliyat yaparak kişinin tekrarlamasını önlemek
 • Ameliyat maliyetlerinin en aza indirgenmesi
 • Hedeflenen yüz ve vücut hatlarına daha kısa sürede kavuşabilmek
 • İyileşme sürecinde vücudun bir bölümü iyileşirken daha iyi hissetme

Bu anlamlarda kombine estetik yaptırmak birçok açıdan avantajlı bir deneyim sunar demek de doğru olacaktır. Buna göre baktığımızda vücudunuzda düzeltmek istediğiniz birden fazla yer bulunuyorsa birbirine uyum sağlayan kombine estetik ameliyatları sizin için ideal olacaktır.

Kombine Estetik Dezavantajları Nelerdir?

Kombine estetik ameliyatlarının, her farklı estetik ameliyatta olduğu gibi farklı dezavantajları da sunulabilecek düzeydedir. Bu anlamda kombine estetik dezavantajları, şu şekilde maddelenebilmektedir;

 • Ne kadar fiyat kolaylığı sağlansa da bir anda elden çıkan miktar yüksek olabilecektir.
 • İyileşme sürecinde özellikle yaşlılar için problemler çıkabilmektedir.
 • Çalışan kişilerin daha çok dinlenmesi gerekeceği için işlerde problemler görülebilir.
 • Ameliyatların birinden memnun kalınmayabilir.
 • Ameliyat süresince iki ameliyat yapıldığı için komplikasyon riski de artar
 • Kronik hastalığı olan kişilerde ameliyatlar zorlu geçebilir.

Tüm bunlarla birlikte ameliyata karar verirken dikkatli olmanız ve elbette gerekli tüm muayene ve tetkikleri yaptırmanız gerekecektir. Böylelikle uygun bir karar vererek riskleri de en aza indirebilirsiniz.

Kombine Estetik Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kombine estetik öncesinde dikkat edilmesi gerekenle rnelerdir dediğimizde bu ameliyat öncesinde yapmanız ve yapmamanız gereken durumlar karşımıza çıkabilecektir. Buna göre ilk olarak uygun doktor seçimi öne çıkar. Uygun doktor ve hastane ya da klinik seçimi her estetik ameliyatta olduğu gibi kombine estetik için de oldukça önemlidir. Bunun yanında ameliyat sırasında ve sonrasındaki risklerin minimal düzeyde olması ve ameliyattan memnun kalabilmeniz için de oldukça büyük bir unsur olarak nitelendirilebilir.

Ameliyatlar öncesinde kan sulandırıcı, iltihap önleyici ilaçlar ve aspirin kullanılmamalıdır. Bununla birlikte alkol ve sigara tüketimi de ameliyat öncesinde terk edilmelidir.

Ameliyat sonrasında tek bir estetik ameliyata göre daha yorgun olacağınızdan önceden tüm işlerinizi ayarlamanız gerekir. Buna göre evcil hayvanlar, çocuklar ve işler düzenlenmelidir. Son olarak ameliyat öncesindeki gece saat 12 itibari ile hiçbir şey yiyip içmemeniz gerekecektir.

Kombine Estetik Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

Kombine estetik sonrası iyileşme süreci genellikle diğer estetik ameliyatlarla benzerlikler gösterse de vücudunuzun daha hassas olabilmesi de beklenebileceği için dikkatli olunmalıdır. İki farklı ameliyatın da bandajlarının çıkarılma ya da dikişlerinin alınma süresi değişiklik gösterebilecektir. Bununla birlikte doktorlarınız tarafından önerilmiş ilaçların kullanılması da elzemdir.

Ameliyat sonrasında ağır hareketler yapmamalı, spora ara vermeli, deniz ve havuzdan kaçınmalı ve elbette güneşe karşı hassas olan cildinizi korumalısınız. Eğer yüz estetiği yaptırdıysanız ise katı gıdalar tüketmemeli ve mimiklerinizi sınırlamalısınız. Böylelikle iki farklı estetik ameliyat için de hızlı bir iyileşme sürecine girmeniz mümkün kılınacaktır.

Kombine Estetik Ameliyatı Fiyatları Nelerdir ve Neye Göre Farklılık Gösterir?

Kombine estetik ameliyatı fiyatları belirli etkenlere uygun olarak değişiklikler gösterebilmektedir. Bu anlamda baktığımızda ameliyatların yapılacağı ortamdan hangi ameliyatların sürdürüleceğine kadar detaylı bir fiyat değişkeni listesi sunulabilir. Bu liste şu şekildedir;

 • Yapılacak olan ameliyatlar
 • Testler
 • Muayeneler
 • Hastane ya da klinikler
 • Doktor
 • Yapılacak olan ameliyatların incelikleri
 • Yapılacak olan ameliyatların yöntemleri
 • Hastanede kalma süreniz

Bu anlamda ortalama estetik fiyatları için net bir ücret belirtilemese de doktorunuzla konuşarak ortalama bir fiyat almanız mümkündür. Her seçiminizde ise kaliteli ve profesyonel olduğu kadar uygun fiyat verecek hastane, klinik ve doktorlarla da çalışabilirsiniz.

Kombine Estetik Ameliyatı Olanların Yorumları Nasıldır?

Kombine estetik ameliyatı olanların yorumları içerisine bakıldığında olumlu sonuçlarla karşılaşılmıştır. Çoğu hastaya göre aynı anda iki estetik ameliyatı yaptırmak oldukça avantajlı bir durum olarak görülmektedir. Özellikle sonrasındaki iyileşme sürecinden sonra, ideal bir görünüm kazanıldığı kaydedilmiştir.

Bununla birlikte elbette bu ameliyatların zorlukları da göze çarpar. Kendinizi daha hassas ya da hasta hissetmeniz mümkündür. Bazı ağrı, morarmalar ya da şişlikler görünebilmektedir. Özellikle vücudun iki farklı yerinde olduğu için bu durumlar kişilere normal estetik ameliyatlarına oranla zorlu durumlar sunabilecektir.

Tüm bunlara rağmen istediğiniz iki estetik ameliyatın bir arada yapılabilmesi bir şans olarak görülebilir. Tek bir ameliyat sonrasında, bir süreliğine istirahat ederek sonrasında ideal ve güzellik standartlarına uygun bir vücuda ya da yüze kavuşmuş olursunuz.

Kombine yüz estetiği en çok tercih edilen durumlardan olsa da genellikle bu ameliyatı yaptıranların bir yüz estetiği ve bir vücut estetiği yaptırmayı tercih ettiğini de belirtmek mümkün olacaktır. Bu anlamda sizin için uygun olan iki ameliyatı doktorunuzla görüşebilirsiniz.