fbpx

Kol Germe Ameliyatı

Home Kol Germe Ameliyatı

Kol Germe Ameliyatı

Kol Germe Ameliyatı

İnsan vücudunda zaman zaman farklı bölgelerde çeşitli sorunlara hitaben yağlanmalar oluşabilmektedir. Bu yağlar, ne kadar beslenme düzeni ya da spor programları sağlansa da kalıcı olabilmektedirler. Yağların verilmesinin ardından ise vücudun belirli bölgelerinde derinin yağlara yeterli alanı sağlaması için genişlemeler olduğundan, yağlar çıkarıldığınsa sarkmalar görülebilir. Bu sebeple de germe ameliyatları tercih edilmektedir.

Germe ameliyatları vücudun belirli bölgelerine yapılabilir. Ancak özellikle kadınlarda kol altları fazlasıyla kolay yaşlandığından ve basitçe yağ tuttuğundan kol germe ameliyatları günümüzde oldukça tercih edilenler arasındadır.

Kol Germe Ameliyatı Neden Yapılır?

Kol germe ameliyatı farklı sebeplere hitaben yapılabilmektedir. Buna göre kol bölgesi bahsedildiği üzere kolay yaşlanan ve yağ tutan bir bölge olmasına karşılık kolay bir biçimde kilo verilebilen bir bölge değildir. Bu sebeple de yağların bir kısmı kalır ve bununla birlikte sarkma problemi de gün yüzüne çıkar. Kol germe ameliyatı yaptıranların yorumları, bu ameliyat kol bölgesindeki sarkmalardan tamamen kurtulmakta olduğunu belirtir.

Bu anlamda uygulanan işlemler, derinin gerdirilerek ideal bir kol görüntüsü oluşturması ve kaldırıldığı zaman sarkık bir görüntü olmaması için kullanılır. Kol germe ameliyatı neden yapılır dediğimizde ise kesin cevap, yaşlılık, obezite ya da hamilelik sonrasında oluşan kol sarkmalarını güzellik standartların uygun bir biçimde orantılı olarak alması olacaktır.

Kimler Kol Germe Ameliyatı Yaptırabilir?

Kimler kol germe ameliyatı yaptırabilir dediğimizde bu soru genel anlamda kişinin sağlık durumu ve elbette yaşı ile ilgili olacaktır. Buna göre kol ameliyatı 18 yaşın altındaki bireylere yapılamamaktadır. Bunun sebebi ise vücudun hale gelişim göstermekte olması olacaktır.

Bunun yanında ameliyatta oluşabilecek herhangi bir soruna karşı savunmasız olan kişiler de bu ameliyatı yaptıramamaktadır. Bununla birlikte ameliyatta anestezi verildiği için bu anesteziye karşı reaksiyon gösterme olasılığı olan kimselere de germe ameliyatları ya da estetik ameliyatlarının bütünü önerilmemektedir.

Bunlarla birlikte kol germe ameliyatı yaptırabilecek kişiler, sağlık durumu ameliyata uygun, 18 yaşını geçkin ve fazla sarkması olan kişiler olarak verilebilir.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kol germe ameliyatı nasıl yapılır dediğimizde ise bu durum genel anlamda işlemin yürütüleceği yönteme bağlı olarak açıklanabilir. Ancak bununla birlikte ameliyatın genel işleyişine hitaben bir teknik belirtmek mümkündür. Buna göre kol germe ameliyatının yapılışı belirli standartlara dayandırılır. Sarkmaların alınacağı bölgelere zaman zaman öncelikle liposuction uygulanması önerilebilir. Liposuction sayesinde yağlar eritilir ve bölgeden alınır. Böylelikle deri sarkmaları daha kolay ve hoş görüntülü olacak şekilde tedavi edilebilir.

Kolun belirli bölgelerine açılan kesikler sayesinde deri gerdirilir. Sonrasında ise fazlalık deriler çekilir ve alınır. Böylelikle kol yeni ve genç bir görünüme sahip olacaktır.

Kol Germe Ameliyatında Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Kol germe ameliyatında kullanılan yöntemler ise genel anlamda hangi bölgeden alım yapıldığı, sarkmaların nasıl giderildiği ve ne boyutta bir kesi atıldığıyla ilgilidir. Sizin için en uygun yöntemi ise doktorunuz belirleyecektir. Bununla birlikte ayrıca vücudunuzun el verişli olduğu ya da gereken işlem için siz de yorum yapabilirsiniz.

 1. Mini Kol Germe Ameliyatı

Mini kol germe ameliyatı, asıl olarak sarkmalar henüz kolayca tedavi edilebilir bir düzeydeyken yapılan kol germe ameliyatıdır. Buna göre daha az iz kalacağını da söylemek mümkündür. Bu işlem koltuk altı bölgesinden açılmakta olan bir kesi ile işler. Kol inceltildikten sonra ise fazla deri kol altına çekilir. Bu işlem sonrasında iz de koltuk altında olduğu için “görünmez kol germe” olarak da bahsedilir.

 1. Standart Kol Germe Ameliyatı

Standart kol germe ameliyatı, derinin elastik yapısını oldukça yüksek düzeyde kaybetmesi sebebiyle yapılır. Buna göre bu ameliyatta kesi, koltuk altından dirseğe kadar uzanır. Böylelikle öncelikle liposuction daha sonrasında ise fazla derinin gerdirilmesi ve alınması işlemleri uygulanmaktadır.

 1. Uzun İz ile Kol Germe Ameliyatı

Uzun izle kol germe ameliyatı ise adından da anlaşılacağı gibi uzun bir kesi ile yapılmaktadır. Bu kesi dirsekten başlayarak koltuk altının ilerisine ve göğüs duvarına dek devam eder.  Bu anlamda oldukça fazla sarkma olan hastalarda bu işlem kullanılmaktadır demek de doğru olacaktır. Böylelikle kol sarkması istenilen düzeyde giderilir ve genç bir görünüm ortaya konulur.

Kol Germe Ameliyatından Önce Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Kol germe ameliyatı öncesinde bilinmesi gerekenler dediğimizde aklımıza ilk olarak doktor ve hastane ya da klinik seçimi gelmelidir. Buna göre bu seçimlerinizde mutlaka dikkatli olmalı ve uzman hastane ya da kliniklerde çalışan tecrübeli doktorları tercih etmelisiniz. Doktorunuzla ise istekleriniz açısından direkt iletişim kurmanız da önemli olacaktır.

Bunun yanında kullandığınız tüm ilaçları doktorunuza bildirmelisiniz. Aynı anlamda aspirin ve kan sulandırıcı ilaçlar ameliyat öncesinde bulunan bir haftalık süreçte kullanılamazlar. Bunun yanında alkol ve sigara gibi olumsuz maddeler de ameliyat öncesinde bulunan iki haftada kesilmelidir. Böylelikle ameliyata tam olarak hazır hale gelinir. Ancak ameliyat öncesinde stresinizi de kontrol altına almanız için belirli çalışmalar yapmanız önerilebilmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kol germe ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gerekenler ise genel anlamda ameliyata ilişkin süreçte iyileşme odaklıdır. Buna göre ilk olarak ani hareketler yapmamanız önerilebilir. Bunun yanında ağır kaldırmamanız ve zorlu sporlar yapmamanız da önemlidir.

Kolunuz ameliyat sonrasında bandajlı olacaktır. Bandajlar bir haftalık süre sonunda alınır. Dikişler ise aynı süreçte alınabilir ya da süre uzayabilir. Bu anlamda doktorunuzun belirlediği ilaçları kullanmalısınız. Aynı şekilde enfeksiyon riskine karşı da kendinizi korumanız önerilmektedir.

Ameliyat sonrasında denize ya da havuza girmemeli ve henüz yeni operasyon sağlanan derinizi mutlaka güneş ışınlarına karşı korumalısınız. Bununla birlikte tam ve hızlı bir iyileşme süreci sağlanabilecek konuma gelir.

Kol Germe Ameliyatı Riskli Midir?

Kol germe ameliyatı riskli midir dediğimizde asıl olarak bu ameliyatın riskleri kısıtlı olsa da her operasyonda olduğu gibi dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunacaktır. Bunlarla birlikte kendinize dikkat etmeniz, iyileşme süreci kurallarına tam olarak uymanız ve ayrıca doğru doktor seçimleri ile birlikte oluşabilecek risk faktörleri en aza indirilmektedir. Buna göre kol germe ameliyatı riskleri şu şekilde verilebilir;

 • Ameliyattın sonuçlarından memnun kalmama
 • Enfeksiyon riski
 • Ödem riski
 • Aşırı kanama
 • Ağrı
 • Morarma
 • Acı
 • Yaraların yavaş iyileşmesi
 • Anesteziye karşı reaksiyon oluşma riski

Bu risklerin her biri kolayca tedavi edilebildiği ya da düşürülebildiği için kol germe ameliyatı az riskli ameliyatlar içerisinde yer almaktadır.

Kol Germe Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Kol germe ameliyatı kalıcı mıdır sorusu ise birçok kişinin aklında olan sorulardan biridir. Bu anlamda kol germe ameliyatı ne kadar kalıcılık vaat etse de sizlerin de dikkatli olması gerekir. Bu anlamda ameliyat sonrasında düzensiz beslenmeye geri dönülmesi, spor yapılmaması gibi durumlardan kaynaklı olarak tekrar yağlanma ve sarkma oluşabilir. Bu da direkt olarak yağ tabakalarının tam olarak alınmamasından kaynaklıdır.

Bununla birlikte yaşlanma sebebiyle cildin esnekliğini kaybedebileceğini de bilmeniz gerekir. Bu anlamda yaş aldıkça ameliyat etkisini yitirebilmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası Ağrı Olur Mu?

Kol germe ameliyatı sonrası ağrı olur mu dediğimizde ise bu ameliyatta elbette risk faktörleri arasında da sayıldığı üzere ağrı oluşabilme durumu gözlenir. Kol germe ameliyatı sonrası ağrı genel anlamda minimal bir düzeyde olduğu için doktorunuzun önermiş olduğu basit ağrı kesicilerle giderilebilecektir. Ancak sizlerin de durumun hassasiyetinin bilincinde olarak kolunuza fazla yüklenmemeniz gerekir.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları Nedir ve Değişme Etkenleri Nelerdir?

Kol germe ameliyatı fiyatları bazı değişkenlere bağlı olarak farklılıklar gösterebilmektedir. Bu anlamda ameliyatlarınızın doğru bir şekilde yürütülebilmesinde olduğu gibi aynı zamanda fiyatlarının da uygun olması için doğru hastane seçimi kriteri tekrar ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte kol germe ameliyatı fiyatı şu maddelere bağlı olarak değişiklik gösterebilir;

 • Liposuction yapılıp yapılmaması
 • Alınacak deri boyutu
 • Ameliyatın yöntemi
 • Hastane ya da klinik
 • Doktor
 • Testler
 • Muayeneler
 • Hastanede yatıp yatmayacak olmanız

Ameliyatsız Kol Germe Mümkün Müdür?

Ameliyatsız kol germe yöntemleri bulunsa da bu yöntemler her zaman etkili veya kalıcı olarak görülmemektedir. Bu sebeple de kol germe ameliyatları hem kolay hem hızlı hem de etkili olduğu için daha çok tercih edilmektedir.

Farklı yöntemlere başvurulduğunda bu yöntemler kesin ya da istenen düzeyde kol germe sonucu sunmayabilecektir. Bu sebeple de kol germe ameliyatı daha uygun bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.